Zasady gry

 • Gracze:
  Mecz rozegrają dwie drużyny, z których każda składa się z nie więcej niż pięciu graczy. Podczas gry każda drużyna musi mieć jednego bramkarza w polu. Mecz może się nie rozpocząć, jeśli którykolwiek z zespołów składa się z mniej niż trzech graczy.

  Zmiany zawodników:

  Zmiany zawodników będą dozwolone w dowolnym czasie podczas aktywnej gry. Aby zastąpić gracza, gracz schodzący z pola musi stać przy linii bocznej boiska, gdy nowy gracz wchodząc na pole przekracza linię boczną, aby wejść do gry jednocześnie. Wszyscy podstawieni gracze zostaną sprawdzeni przez sędziego przed
  wejściem na pole.

  Bramkarze:

  Podczas rozgrywki na każdym polu jest pięciu aktywnych graczy. Bramkarzom NIE wolno wychodzić z wyznaczonego pola. Przed bramką jest pole dla bramkarza – gracze mogą wstąpić na pole bramkarza, ale nie mogą pozostać w polu przez więcej niż trzy sekundy.

 • Bezpieczeństwo i wyposażenie

  Sędziowie zapewnieni podczas meczu są odpowiedzialni za nadzór nad grą, ale także za zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom.
  Nadmierna liczba uderzeń bez zamiaru zdobycia piłki lub bez zamiaru oczyszczenia ścieżki piłki do bramki, może i będzie karana 2-minutową karą w zależności od uznania sędziego. W zależności od przypadku, szczególnie gdy te uderzenia są bezpodstawne i gdy bezpieczeństwo przeciwnika jest zagrożone, sędzia ma prawo do odrzucenia gracza.
  Uderzanie przeciwników poza boiskiem do gry NIE jest dopuszczalne. Punkt kontaktu / uderzenia odbywać się może tylko na dopuszczonym do tego polu gry.
  Uderzenie w polu gry, które spowoduje, że przeciwnik wypadnie poza obszar gry, jest dopuszczalne.
  Zalecamy noszenie ochraniaczy na kolana podczas gry w piłkę nożną.

  Sprzęt:

  Przed wejściem na boisko każdy gracz musi być w “Bitewnej kuli”. Sprzęt powinien Zyć noszony w pełni napompowany i na ramionach z pasami na ramiona, które są dopasowane, aby zapewnić, że gracz jest pewnie zamocowany w kuli.
  Gracze muszą mieć tenisówki lub obuwie sportowe. Buty korkowe do piłki nożnej nie będą dozwolone.

  Biżuteria, okulary i inne ostre przedmioty:

  Podczas gry ani w ‘Kuli Bitewnej’ nie wolno nosić biżuterii, ani innych ostrych przedmiotów. Można używać okularów, jednak należy je nosić wraz z elementem podtrzymującym okulary, aby ich nie uszkodzić.

  Upadki:

  Gracze, którzy zostaną powaleni na ziemię podczas gry, muszą mieć możliwość wstać, zanim skontaktuje się ponownie z drużyną przeciwną. Ważne jest, aby gracze nie byli uderzani na ziemi i nie mogli się podnieść. Sędziowie będą ściśle egzekwować tę zasadę ze względu na bezpieczeństwo.
  Gwizdek na stop gry Sędziowie będą trzy razy podnosić gwizdek, aby zatrzymać grę lub zasygnalizować koniec połowy i / lub grę. Wszyscy gracze muszą zastopować grę, jeśli usłyszą dźwięk gwizdka. Aktywna rozgrywka zostanie zatrzymana przez sędziów, aby odpowiedzieć na obawy związane z bezpieczeństwem gracza (luźny pasek, kule, które nie są odpowiednio napompowane lub w innym niebezpiecznym stanie).

  Wznowienie gry

  Jeśli gra zostanie zatrzymana przez sędziego, zostanie wznowiona przez jeden sygnał gwizdka, aby wznowić grę.

 • Czas trwania meczu

  Mecz trwa dwie równe połowy po 15 minut, o ile nie uzgodniono inaczej pomiędzy przełożonym i dwoma uczestniczącymi drużynami. Każda zgoda na zmianę okresów gry (na przykład zmniejszenie połowy meczu do 10 minut z powodu niewystarczającego oświetlenia) musi być dokonana przed rozpoczęciem gry i musi być zgodna zzasadami konkurencji.

  Przerwa między połowami meczu:
  · Gracze mają prawo do przerwy między połowami meczu.
  · Przedział czasu połowicznego nie może przekraczać 5 minut.
  · Czas trwania przerwy w połowie może zostać zmieniony tylko za zgodą osoby nadzorującej.
  Doliczony czas
  Czas może być doliczony gdy minuty zostały utracone z powodu wadliwego sprzętu, bezpieczeństwa lub innego powodu.

 • Start i wznowienie gry

  Na początku meczu obie drużyny ustawią się na “linii bazowej” najbliżej celu.
  Sędzia umieszcza piłkę na środku pola i daje pojedynczy dźwięk gwizdka, aby rozpocząć grę. Ten start nastąpi na początku gry i drugiej połowie, a także po zdobyciu każdej bramki.

 • Piłka do gry i poza nią

  Sędziowie nie zatrzymają gry, jeśli piłka wyjdzie poza boisko. Gra jest nadal “aktywna”, chyba że wykracza poza boisko w pobliżu widzów lub innych przeszkód, które mogą zagrażać bezpieczeństwu gracza lub innym osobą spoza boiska.
  Podczas rozgrywki sędziowie będą mieli dwie piłki. Jedna piłka będzie aktywna w grze. Jeśli piłka zostanie wyrzucona daleko poza granice boiska, sędzia wyda drugą piłkę do gry w miejscu, gdzie piłka wypadła, lub w środku pola. Jeśli piłka zostanie wprowadzona na boisko, sędzia oznajmi “gra w trakcie”, aby
  wskazać, że nowa piłka została wprowadzona do gry.

 • Metoda punktowania

  Gol zostaje zdobyty, gdy cała piłka będzie za linią bramkową, między słupkami bramek i pod poprzeczką, pod warunkiem, że uprzednio nie popełniono żadnego naruszenia Prawa gry przez drużynę strzelającą gola.
  Drużyna, która zdobyła większą liczbę goli podczas meczu, wygrywa. W sezonie  zasadniczym, jeśli obie drużyny zdobędą taką samą liczbę goli lub jeśli nie zostaną strzelone żadne bramki, mecz zostanie zremisowany.

 • Spalony

  W grze Zrobingu nie wykorzystuje się zasady “spalonego”.